Zapisz się do newslettera
Mariusz Mielnicki na Facebook
Mariusz Mielnicki na Youtube
rectangle

Oferta / drużyna

rectangle

Jak pracuję nad rozwojem drużyny sportowej?

Zbudowanie zgranej drużyny jest wprawdzie dość trudne, ale nie jest skomplikowane jeśli wiesz w jaki sposób to zrobić. W rzeczywistości uproszczenie tego procesu jest sprawą kluczową, bez względu na to, czy jesteś trenerem profesjonalnej drużyny składającej się z samych zawodowych sportowców, czy też trenerem drużyny amatorskiej.

W moich doświadczeniach w pracy z trenerami sportowymi i ich drużynami przekonałem się o istnieniu niezwykle istotnej prawdy, że drużynom nie udaje się osiągnąć pracy zespołowej, ponieważ nieświadomie wpadają w pięć naturalnych, ale bardzo niebezpiecznych pułapek, które nazywam dysfunkcjami.

Występuje 5 kluczowych dysfunkcji w pracy z drużynami sportowymi połączonych ze sobą w precyzyjny model pozwalający pozytywnie oddziaływać na drużynę

Dysfunkcje te mogą być mylnie interpretowane jako pięć odrębnych problemów, do których można odnieść się indywidualnie. W rzeczywistości tworzą one jednak model zawierający wzajemne powiązania, które powodują, że nawet jedna z nich może być śmiertelnym zagrożeniem dla sukcesu drużyny.

Tak jak łańcuch, w którym przerwie się jedno ogniwo, praca drużynowa psuje się nawet wtedy, gdy pozwolimy, by rozwinęła się tylko jedna dysfunkcja

rectangle

W jaki sposób pracuję z drużyną?

Trener kontaktuje się ze mną drogą mailową lub telefonicznie a następnie ustalamy wspólnie szczegóły naszej współpracy.

kontakt
rectangle

Jak pracujemy?

W pierwszej kolejności wspólnie z pierwszym trenerem ocenimy drużynę i zidentyfikujemy szanse, jakie Klub stwarza dla jego doskonalenia. Kwestionariusz, który wypełnimy stanowi proste narzędzie diagnostyczne, które pomoże ocenić trenerowi podatność jego drużyny na pięć kluczowych dysfunkcji niszczących drużynę.

Następnie pracujemy szczegółowo z dysfunkcjami, które dotyczą wyłącznie danej drużyny podczas spotkań grupowych wspólnie ze wszystkimi zawodnikami i sztabem szkoleniowym.

Kolejnym krokiem jest poznanie skutecznych sposobów ich przezwyciężania i wdrożenie ich do drużyny podczas wspólnej pracy grupowej.

Na koniec trener otrzymuje ode mnie pełną wiedzę, jak i narzędzia do pracy z pozostałymi dysfunkcjami, aby w przyszłości mógł samodzielnie zapobiegać i harmonizować swoją drużynę.

rectangle

Zobacz video, w którym przybliżę ci w skrócie jak pracować z jedną z dysfunkcji?

Desire24
Top